Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Internetová stránka obce Košťany nad Turcom.

Cesta I/65 a okružná križovatka Košťany nad Turcon Relácia rádia REGINAVytlačiť
 

obrazok_cesta.jpg​​​​​​

V priloženom zvukovom zázname si môžete vypočuť informácie a názory primátora Turčianskych Teplíc, prednostu Okresného úradu v Turčianskych Tepliciach a starostov z okolitých obcí na rekonštrukciu cesty I/65.

Z relácie: 

"opravovať cestu I/65 na niekoľkých úsekoch v polprofiloch, dopravu riadiť semaformi je časovo náročné, dopravu blokujúce, menej kvalitné a drahé riešenie. Stačí si spomenúť ako to bolo v Košťanoch a to bol len jeden úsek riadený semafórmi, aké zdržanie to spôsobovalo a ako to riešili vodiči poznajúci miestne podmienky. Ak sa dodrží pôvodný zámer, v tomto prípade to bude niekoľko úsekov naraz a na tých semaforoch by stáli aj vozidlá stavby, autobusy s cestujúcimi do zamestnania a škôl... Nech sa kompetentní zamyslia za kým budú chodiť občania obcí,  cez ktoré budú vodiči 2 roky obchádzať semafory na betónke, ktorí budú meškať do práce a škôl , koho budú viniť za tento stav a pýtať sa prečo mlčali keď sa rekonštrukcia pripravovala..."

A ešte v závere sa hovorilo o kruháči: 

Podporujem aj názor kolegu z Koštian, že pokiaľ sa aj táto cesta zrekonštruuje po celej dĺžke regiónu Turiec, bez kruhovej križovatky v Košťanoch sa doprava z a do centra Turca Martina výraznejšie neurýchli, lebo na dobrú cestu sa vrátia nákladné vozidlá, ktoré teraz náš región obchádzajú, zvýši sa intenzita dopravy a zúži sa dopravný lievik na križovatke a semafore v Košťanoch. "

Prevzaté z komunikácie

 

Súbor na stiahnutie KKP Tankodrom.mp3 KKP Tankodrom.mp3 (13.9 MB)

 
 

dnes je: 22.5.2018

meniny má: Júlia, Juliana

Ústredný portál verejných služieb ľuďom

Vyhľadanie hrobového miesta

Zmluvy o nájme hrobových
miest

Aktuálne počasie

Cestovný poriadok

Centrálna úradna
elektronická tabuľa

webygroup
ÚvodÚvodná stránka